29 Mart 2025, 15:18 Sport
“U bizga katta yordam berdi”: “Manchester Siti” bosh murabbiyi Abduqodir Husanov haqida
Xosep Gvardiola futbolchidan bunchalik koʻp oʻyin oʻtkazishini kutmaganini aytdi.
Angliyaning “Manchester Siti” klubi oʻzbekistonlik futbolchi Abduqodir Husanovning oʻyinidan juda mamnun, deb xabar bermoqda “Chempionat” bosh murabbiyi Xosep Gvardiolaga tayanib.
Uning soʻzlariga koʻra, futbolchidan bunchalik koʻp oʻyin oʻtkazishi kutilmagan edi, ammo butun mavsum davomida himoyachi pozitsiyasida yuzaga kelgan vaziyat uni koʻp oʻyin oʻtkazishga majbur qildi.
“Husanovning oʻziga xos xislatlari bor, bu aniq. U oʻziga xos, tezkor va ehtirosli. Baʼzan men uning yuzini, shuningdek, ehtirosdan boshqa hech narsani koʻrsatmaydigan tana tilini koʻraman. Bu uning koʻp, koʻp harakatlarida seziladi”, — Xosep Gvardiola.
“Klub bosh murabbiyi “shaharliklar” qisqa vaqt ichida xursand boʻlganini taʼkidladi, chunki tayyorgarlik va boshqa koʻp narsalar yoʻq edi: ”U bizga katta yordam berdi”, — deya xulosa qildi u.