22 Fevral 2025, 18:20 •Sport
Shahram Gʻiyosovning navbatdagi jangi sanasi aniq boʻldi
U ringga chiqadigan turnirning markaziy jangi yarim oʻrta vaznda WBA chempioni hamda IBF chempioni oʻrtasida kechadi.
Oʻzbekistonlik professional bokschi Shahram Gʻiyosov navbatdagi jangini qachon va qayerda oʻtkazishi aniq boʻldi. Bu haqda sportchining oʻzi “Sport” telekanaliga bergan intervyusida maʼlum qildi.
Gʻiyosovning soʻzlariga koʻra, u joriy yilning 12-aprel kuni AQShning Nyu-Jersi shtatida tashkil etiladigan boks oqshomida ringga koʻtariladi. Oʻsha kuni unga meksikalik bokschi raqiblik qiladi.
Maʼlumot uchun, mazkur turnirning markaziy jangi yarim oʻrta vaznda WBA chempioni Eymantas Stanyonis hamda IBF chempioni Jaron Ennis oʻrtasida kechadi. Shahram Gʻiyosov ushbu boks kechasida raqibi ustidan gʻalaba erishsa, keyingi jangini aynan Ennis — Stanyonis bahsi gʻolibiga qarshi oʻtkazadi.
Abdumalik Halokov professional boksdagi ikkinchi jangida g‘alaba qozondi Shohjahon Ergashev navbatdagi jangida g‘alaba qozondi Bahodir Jalolovning jangi kichik uchuq sabab bekor qilindi Shahram G‘iyosov 2 ta kamar uchun jang qiladi Shahram G‘iyosov ayiq bilan mashg‘ulot o‘tkazgani uchun jarimaga tortildi