26 Mart 2025, 15:16 Oʻzbekiston
Shahrisabz aeroporti yana samolyotlarni qabul qilmoqda
Aeroport allaqachon birinchi yoʻlovchi reysini qabul qildi.
26-mart kuni “Shahrisabz” aeroporti ikki haftalik tanaffusdan soʻng yana yoʻlovchi reyslarini qabul qilishni boshladi, deb xabar bermoqda Uzbekistan Airports matbuot xizmati.
Maʼlumotlarga koʻra, aeroport 1983-yildan beri ishlayotgan uchish-qoʻnish yoʻlagini kapital taʼmirlash boshlangani sababli 13-martdan 25-martgacha faoliyatini toʻxtatgan. Silk Avia aviakompaniyasining US721 reysi havo bandargohida parvozlarni boshladi. Samolyot aeroportga soat 11:17 da qoʻngan.
Taʼkidlash joizki, mutaxassislar polosaning butun uzunligi boʻylab 1554 m qoplamalarni almashtirish va kuchaytirishni rejalashtirgan. Boshqaruv yoʻlagi yuzasida ham kapital taʼmirlash ishlarini amalga oshirish rejalashtirilgan edi. Tender yakunlariga koʻra, qurilish-taʼmirlash ishlari boʻyicha “Fargʻona yoʻllardan muntazam foydalanish korxonasi” kompaniyasi gʻolib boʻldi.